Prvá pomoc

55,00 120,00 

Kurz prvej pomoci je pravdepodobne najdôležitejší kurz, ktorý v živote absolvujete. Ak nastane krízová situácia, budete to vy, kto zachová chladnú hlavu. Vy bude vedieť čo, kedy a ako urobiť, aby ste zachránili život a urobili všetko potrebné, kým príde sanitka. Istotu, že viete, čo robíte, potrebujete najmä, ak ide o vaše dieťatko.

V kurze nepôjde len o teoretické informácie, ale najmä o prax. Naučíte sa a sami vyskúšate, natrénujete to najdôležitejšie – ako oživiť bábätko. Budeme sa  podrobne venovať a nacvičíme KPR (kardiopulmonálnu resuscitáciu). Vysvetlíme si, čo je SIDS a ako mu predchádzať.  Po kurze si budete vedieť poradiť s teplotou aj horúčkou, naučíte sa ako predchádzať febrilným kŕčom a ak prídu, ako zasiahnuť. Na záver si ukážeme, čo robiť pri dusení rôznymi predmetmi.

Kurz je vhodný nielen pre budúcich rodičov, ale aj tých, ktorí už bábätká majú. Trvá cca  1,5 – 2 hod., počet miest je limitovaný na 10 ľudí (môžete prísť aj s dieťatkom).

Prečítajte si prosím aj často kladené otázky – nad tabuľkou.

Vymazať

Katalógové číslo: -

Ďaľšie termíny  na november doplníme 11.10.2021.

Mgr. Andrea Stískalová, Dipl.s.

Som zdravotná sestra a inštruktoka prvej pomoci zo 17 ročnou praxou. Mojim poslaním je školiť prvú pomoc a naučiť vás, že poskytnúť prvú pomoc môžete bez strachu a s chladnou hlavou aj vy. Prvej pomoci sa venujem s láskou a poznaním, že treba dávať ľuďom nádej v podobe informácií a praktického nácviku. Všetci majú vo vlastných rukách neskutočnú silu. Viem, aké ťažké je zvládať stres pri úraze či zhoršenom zdravotnom stave vlastného dieťaťa či rodinného príslušníka. Naučím vás, ako byť nad vecou a v akútnej situácii reagovať s chladnou hlavou. ŽIVOT a ZDRAVIE - z každého máme len jedno a musíme sa oň starať. Každý deň môže nastať nečakaná situácia, keď budeme my tí, čo budeme mať v rukách niečo tak krehké a dôležité. Poskytovať prvú pomoc každý deň nepotrebujete, ale čo ak príde deň, keď ju ZROVNA potrebovať budete?
PHDr. Anna Faborová

Inštruktorka prvej pomoci a pedagogička. Venuje sa predovšetkým vzdelávaniu sestier a opatrovateľov a aktívne pracuje ako lektorka v kurzoch prvej pomoci. Okrem toho sa venuje zdravej výžive a prevencii chorôb.

MUDr. et. PHDr. Mária Vargová

Lekárka, pôrodná asistentka a mama. Svoje vedomosti si neustále prehlbuje ďalším vzdelávaním. Odovzdávaním poznania a skúseností, ktoré získala počas štúdia a praxe v Českej republike a následne v Bratislave, by rada naplnila svoje poslanie pomáhať. V štúdiu vedie kurzy predpôrodnej prípravy . Všetok voľný čas venuje svojmu malému dieťatku.
Kedy je vhodné absolvovať workshop?
Kedykoľvek medzi od 12.týždňa tehotenstva až do pôrodu, a následne aj po pôrode 🙂
Môže prísť partner na workshop? Bude platiť navyše?
Áno, môže. Vo väčšine prípradov sú témy workshopov vhodné aj pre partnerov. Ak tomu tak nie je, je to napísané v popise daného workshopu. Cena kurzu prvá pomoc je za osobu. Ak chcete prísť s partnerom, je nutné zadať 2 osoby.
Čo mám v cene?
Okrem odbornosti a profesionality našich lektorov je v cene malé občerstvenie (voda, ovocie, …). Počas kurzu si skúšate všetko potrebné na figurínach. Po kurze Vám pošleme materiály v PDF do mailu, ako aj video s Andrejkou.
Čo si mám priniesť?
Dobrú náladu 🙂 všetko čo by ste mali potrebovať máte k dispozícii.
Čo je obsahom kurz Naše bábätko 0-1.rok ?
Na kurze sa dozviete o: Vyšetrenie v pôrodnici. Čo znamená screening?, Syndróm náhleho úmrtia novorodenca. Potrebujem monitor dychu?’, Očkovanie v prvých mesiacoch, Nežiaduce úcinky očkovania a na čo treba byť pripravení, Teplota a febrilné kŕče, Dusenie sa cudzím predmetom a prvá pomoc, Čo robiť pri strate vedomia bábätka, Resuscitácia bábätka do 1.roku.
Čo je obsahom kurzu Chyť ma, keď to dokážeš 1-4 roky
Najzákladnejšie znaky v motorickom vývoji dieťaťa, Laryngitída, Febrilné kŕče, Prevencia úrazov, Úraz hlavy, zlomenina, vyrazený dych, Popáleniny a prvá pomoc, Dusenie sa a prvá pomoc, Resuscitácia dieťaťa od 1 roku
Čo je obsahom kurzu Indivuálne školenie?
Vyšetrenie v pôrodnici, Screening bábätka v pôrodnici. Čo screening znamená?, Syndróm náhleho úmrtia novorodenca, Čo robiť pri strate vedomia bábätka, Resuscitácia bábätka do 1.roku, Dusenie sa a prvá pomoc, Popáleniny a prvá pomoc, Resuscitácia dieťaťa od 1 roku. Kurz je pre 1 pár (2 osoby). V cene tohoto kurzu je pozornosť 🙂 v podobe knihy - Prvá pomoc pre bábätká a deti, IKAR, 2018 zadarmo.
Kde prebiehajú workshopy?
V našom bratislavskom štúdiu GraviFit, www.gravifit.sk/kontakt

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Prvá pomoc”
GraviFit
Scroll to Top