Prvá pomoc deťom

69,00 240,00 

Kurz prvej pomoci je pravdepodobne najdôležitejší kurz, ktorý v živote absolvujete. Ak nastane krízová situácia, budete to vy, kto zachová chladnú hlavu. Vy bude vedieť čo, kedy a ako urobiť, aby ste zachránili život a urobili všetko potrebné, kým príde sanitka. Istotu, že viete, čo robíte, potrebujete najmä, ak ide o vaše dieťatko. V kurze nepôjde len o teoretické informácie, ale najmä o prax. Naučíte sa a sami vyskúšate, natrénujete to najdôležitejšie – ako oživiť bábätko. Budeme sa  podrobne venovať a nacvičíme KPR (kardiopulmonálnu resuscitáciu). Vysvetlíme si, čo je SIDS a ako mu predchádzať.  Po kurze si budete vedieť poradiť s teplotou aj horúčkou, naučíte sa ako predchádzať febrilným kŕčom a ak prídu, ako zasiahnuť. Na záver si ukážeme, čo robiť pri dusení rôznymi predmetmi. Kurz je vhodný nielen pre budúcich rodičov, ale aj tých, ktorí už bábätká majú, taktiež aj pre starých rodičov. Trvá cca 2 hod., počet miest je limitovaný (môžete prísť aj s dieťatkom). Prečítajte si prosím aj často kladené otázky – nad tabuľkou. Vyberte si z danej ponuky – variant skupinový v štúdiu, alebo variant individuálny kurz v štúdiu alebo u Vás doma (platí iba pre BA).


Katalógové číslo: -

WP Table Builder

∗termíny pre individuálny kurz: 6.9.2024 v čase 9.30 -11.30| 9.10.2024  v čase 16.00-18.00

 

 

 

Mgr. Andrea Stískalová, Dipl.s.

Som zdravotná sestra a inštruktoka prvej pomoci zo 17 ročnou praxou. Mojim poslaním je školiť prvú pomoc a naučiť vás, že poskytnúť prvú pomoc môžete bez strachu a s chladnou hlavou aj vy. Prvej pomoci sa venujem s láskou a poznaním, že treba dávať ľuďom nádej v podobe informácií a praktického nácviku. Všetci majú vo vlastných rukách neskutočnú silu. Viem, aké ťažké je zvládať stres pri úraze či zhoršenom zdravotnom stave vlastného dieťaťa či rodinného príslušníka. Naučím vás, ako byť nad vecou a v akútnej situácii reagovať s chladnou hlavou. ŽIVOT a ZDRAVIE - z každého máme len jedno a musíme sa oň starať. Každý deň môže nastať nečakaná situácia, keď budeme my tí, čo budeme mať v rukách niečo tak krehké a dôležité. Poskytovať prvú pomoc každý deň nepotrebujete, ale čo ak príde deň, keď ju ZROVNA potrebovať budete?
Kedy je vhodné absolvovať workshop?
Kedykoľvek medzi od 12.týždňa tehotenstva až do pôrodu, a následne aj po pôrode 🙂
Môže prísť partner na workshop? Bude platiť navyše?
Áno, môže. Vo väčšine prípradov sú témy workshopov vhodné aj pre partnerov. Ak tomu tak nie je, je to napísané v popise daného workshopu. Cena kurzu prvá pomoc je za osobu. Ak chcete prísť s partnerom, je nutné zadať 2 osoby.
Čo mám v cene?
Okrem odbornosti a profesionality našich lektorov je v cene malé občerstvenie (voda, ovocie, …). Počas kurzu si skúšate všetko potrebné na figurínach. Po kurze Vám pošleme materiály v PDF do mailu.
Čo si mám priniesť?
Dobrú náladu 🙂 všetko čo by ste mali potrebovať máte k dispozícii.
Pri kurze ONLINE cez ZOOM - Prístup na ZOOM Vám príde 2 dni pred začiatkom kurzu. Pri kurze online je nutné mať celú dobu zapnutú kameru a mať nachystané následovné pomôcky: 1x vankúš, 1x lopár, 1x stolička, 1x látková plienka
Čo je obsahom kurzu ?
Na kurze sa dozviete najmä o: Teplota a febrilné kŕče, Dusenie sa cudzím predmetom a prvá pomoc, Čo robiť pri strate vedomia, Úraz hlavy, zlomenina, vyrazený dych, Resuscitácia dieťaťa. Praktický nácvik na detských figurínach je samozrejmosťou 🙂
Čo je obsahom kurzu Indivuálne školenie?
Témy sa dajú prispôsobiť individuálne na vek 0-1, alebo 1-4.rok., tj. Vyšetrenie v pôrodnici, Screening bábätka v pôrodnici. Čo screening znamená?, Syndróm náhleho úmrtia novorodenca, Čo robiť pri strate vedomia, Teplota a febrilné kŕče, Resuscitácia, Dusenie sa a prvá pomoc, Popáleniny a prvá pomoc. Kurz je pre 1 pár (2 osoby). V cene tohoto kurzu je pozornosť 🙂 v podobe knihy - Prvá pomoc pre bábätká a deti, IKAR, 2018 zadarmo.
Kde prebiehajú workshopy?
V našom bratislavskom štúdiu GraviFit, www.gravifit.sk/kontakt alebo online cez aplikáciu ZOOM.us

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Prvá pomoc deťom”
GraviFit
Návrat hore

Špeciálna služba pre Vás

Využite možnosť tehotenskej alebo popôrodnej fyzioterapie.