Popôrodná návšteva

44,00 79,00 

Popôrodná návšteva vám má pomôcť pri zotavovaní sa po tehotenstve a pôrode. Chceme vás podporiť, aby vám bolo s bábätkom dobre, aby ste zvládli fyzické a hormonálne zmeny a s nimi súvisiace návaly rôznych emócií, aby ste mali dostatok relevantných informácií o tom, čím prechádza vaše telo a čo očakávať. Popôrodná návšteva je najmä o vás, ale nevynecháme ani starostlivosť o bábätko. Chceme byť vašou oporou, pretože práve teraz ju potrebujete najviac a popôrodná návšteva je príležitosť poskytnúť vám ju. Ďalšie podrobné informácie nájdete nad tabuľkou v sekcii Popis.

Termín si dohodneme po vytvorené objednávky – budeme Vás kontaktovať do 48 hodín.


Katalógové číslo: -
Mgr. Barbora Vörösová

Barbora je zakladateľkou štúdia pre tehotné GraviFit, pôrodná asistentka a profesionálna laktačná konzultantka. Pokiaľ sa potrebujete s niekym poradiť ohľadom tehotenstva, Baška je tou najlepšou voľbou. Venuje sa najmä kurzom predpôrodnej prípravy, laktačným poradenstvám a sprevádzaním k pôrodom. Voľné dni trávi v horách a na biku.
Mgr. Veronika Králová

Nepostrádateľná Veronika nazbierala skúsenosti ako zdravotná sestra v gynekologicko – pôrodníckej ambulancii. Neskôr sa vrhla na štúdium pôrodnej asistencie. V štúdiu sa okrem kurzov predpôrodnej prípravy a tehotenských cvičení venuje laktačným poradenstvám a tehotenskej masáži. Voľný čas trávi relaxom.

Osobné stretnutie, 60-90 minút, u vás doma.
ZÓNA 1 – Záhorská Bystrica, Rovinka, Dunajská Lužná, Most pri Bratislave, Malinovo, Tomášov, Nová Dedinka, Bernolákovo, Senec, Králová pri Senci, Hrubý Šúr, Hrubá Borša, Tureň, Veľký Biel

Osobné stretnutie, 60-90 minút, u vás doma.
ZÓNA 2 – Malacky, Pezinok, Stupava, Lozorno, Trnava, Šamorín

Popis

Čo sa bude diať na popôrodnej návšteve?  Na popôrodnej návšteve sa budeme zaujímať najmä o vaše fyzické, psychické a emocionálne zotavovanie. Skontrolujeme, či sa vaše telo zotavuje po tehotenstve a po pôrode tak, ako by sa malo a či je všetko v poriadku. Pýtajte sa veľa a podrobne, nemusíte sa ostýchať, sme tím zdravotníkov a sme tu na to, aby sme vám pomohli. Trvá cca do 90 minút.

Fyzická kondícia Po vaginálnom pôrode skontrolujeme stehy a hojenie, či sa rana nezapálila, nie je prítomná infekcia, po cisárskom reze pozrieme ranu a pomôžeme so starostlivosťou o ňu, zistíme, či dokážete ísť na toaletu bez problémov, ako ste na tom s vaginálnym krvácaním, skontrolujeme, či vám nehrozí riziko trombózy alebo preeklampsie. Poradíme ako a kedy začať s cvičením panvového dna, porozprávame o dojčení, sexuálnom živote. Vysvetlíme ako sa najefektívnejšie dostať späť do formy.

Psychická kondícia Tehotenstvo o pôrod prirodzene vyvoláva tvorbu hormónov, ktoré vedú k rôznym, často meniacim sa, pocitom. Od eufórie až k baby blues a v niektorých prípadoch dokonca až k popôrodnej depresii. Záleží nám na tom, aby ste vedeli, že sa máte s kým porozprávať o tom, ako sa cítite, ako šestonedelie prežívate a že nás môžete požiadať o pomoc.

Emocionálne nastavenie Rozumieme tomu, čo sa deje s vami a vašim telom a sme tu na to, aby sme vás podporili. Na popôrodnej návšteve sa budeme zaujímať o to, ako situáciu zvládate emocionálne, či máte podporu partnera a okolia, či nepociťujete začínajúci popôrodnú depresiu a ak áno, čo robiť a ako postupovať, aby ste dostali podporu, ktorá vám pomôže.

Starostlivosť o bábätko Na popôrodných návštevách si prejdeme s vami aj starostlivosť o novorodenca, aby sa zdravo vyvíjal a dosahoval vývojové míľniky. Povieme si o jeho váhe, dojčení, priberaní, koľko plienočiek denne vymieňate, ako sa uzdravuje jeho pupček, ako a kedy bábätko kúpať a strihať mu nechtíky, ako sa bude meniť jeho pleť a prejdeme si aj reálne predstavy o spinkaní.

Spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma ohľadom zdravia – vášho aj bábätka. Spisujte si všetky otázky, aby ste nič nezabudli.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Popôrodná návšteva”
GraviFit
Návrat hore

Špeciálna služba pre Vás

Využite možnosť tehotenskej alebo popôrodnej fyzioterapie.