Popôrodný rituál – starostlivosť o matku a dieťa

180,00 

Obdobie po pôrode, ktoré nazývame postnatálne alebo šestonedelie, je obdobie, kedy sa telo ženy vracia do stavu pred tehotenstvom. Ženské telo vytvára kontrakcie, ktoré pomáhajú sťahovať maternicu, dovtedy zabezpečujúcu priestor pre vyvíjajúce sa bábätko. Ďalším typickým znakom tohto obdobia je vaginálne krvácanie alebo lochia (očistky vytekajúce z maternice). Všetky zmeny prebiehajú po normálnom vaginálnom pôrode približne šesť až osem týždňov. Popri fyzických zmenách, bolestivosti a únave, ktoré sprevádzajú pôrod, prežíva žena pri starostlivosti o novorodenca aj významné emocionálne a psychologické zmeny. Preto je v období po pôrode je pre ženu veľmi dôležitá praktická, sociálna a emocionálna pomoc. Mama potrebuje podporu, spomaliť, oddychovať, mať výživnú a plnohodnotnú stravu, dodržiavať hygienické štandardy a postupy, starať sa o seba aj o bábätko, dojčiť. Náš zdravotnícky systém nemá štandardizovanú popôrodnú prax, ale existujú popôrodné rituály, ktoré pomáhajú mamám získať pohodu, podporu a prispievajú k zdraviu nielen ich, ale aj bábätiek. Príkladom je práca so zeleným ílom, popôrodný úväz benkgung, využitie liečivých byliniek, rebozo.

Príďte sa naučiť rôzne techniky popôrodnej starostlivosti, posuňte svoje skúsenosti, zvýšte kvalifikáciu a ponúknite vašim klientkám žiadanú starostlivosť o ženu v krehkom období po pôrode.

Kurz vedie renomovaná lektorka a zakladateľka holistického vzdelávania pôrodných asistentiek v ČR, Anna Kohutová.

Kurz je vhodný pre pôrodné asistentky, duly, fyzioterapeutov/ky.

Cena zahrňuje: skriptá, certifikát o absolvovaní kurzu, občerstvenie formou coffe break

 

 


Katalógové číslo: -
WP Table Builder
Anna Kohutová

Zakladateľka projektu Holistické vzdělávání porodních asistentek v ČR a SR, pôrodná asistentka viac ako 20- ročnou praxou, terapeutka.
Kde sa kurz koná?
Kurz sa koná štúdiu pre tehotné GraviFit – www.gravifit.sk/kontakt
Koľko je účastníkov na kurze?
Na kurze je maximálne 12 účastníkov kurzu.
Pre koho je kurz určený?
Je vhodný pre pôrodné asistentky – aj študentky, lektorov/ inštruktorov cvičení pro tehotné ženy, fyzioterapeutov, alebo fitness trénerov.
Čo je nutné si so sebou doniesť?
Písacie potreby, športové oblečenie na cvičenie a obuv, uterák na podložku, a dobrú náladu.
Ak máte otázky, napíšte nám.
Ak máte nejaké otázky napíšte nám na info@gravifit.sk

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Popôrodný rituál – starostlivosť o matku a dieťa”
GraviFit
Návrat hore

Špeciálna služba pre Vás

Využite možnosť tehotenskej alebo popôrodnej fyzioterapie.